Select language:
Home
Resources
Project
Partners
Links
Gallery
Forum
User Name
Password
Search
Socrates
503635-LLP-1-2009-1-DE-COMENIUS-CMP
This project has been funded with support from the European Commission. This publication reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
Forum
Fields marked with an asterisk (*) are obligatory
*Prefered language
*Subject
*Sender
*Control code
*Message
 
Jedlo
08.11.2011 | 16:23:11
Téma jedla a zdravej výživy je určite vhodná pre žiakov v danom veku, aby sa dozvedeli o zásadách, ktoré je dobré dodržovať. Tiež sa hodí spojenie so školskými predmetmi. Páčili sa mi aktivity týkajúce sa vytvorenia jedálnička, výpočtu bmi a následné pravidelné porovnávanie medzi žiakmi z pohľadu, že ich súťaživosť a motivácia k lepším výsledkom môže podnietiť k vyššej aktivite, avšak pri žiakoch, ktorý tento index nemajú priaznivý, môže toto porovnávanie pôsobiť skôr demotivujúco. Tiež mi chýbali tabuľky s energetickými hodnotami a aktivitami, pri ktorých sa energia spaľuje.
Reply JaroslavR
Jedlo
06.11.2011 | 23:28:39
Mne sa tiež zapáčila táto téma, vzhľadom na jej použiteľnosť v každodennom živote žiaka. V súčastnosti sa počet ľudí s nadváhou zvyšuje a takéto projekty kvitujem. Páči sa mi spojenie matematiky a biológie. Neviem, či som to prehliadol, alebo či to tam schválne nikde nebolo, ale nevidel som tam tabuľky s potravinami a ich nutričnými hodnotami a energetickými hodnotami. Podľa mňa by sa táto téma dala ešte vylepšiť zaradením tabuľky, kde by boli vypísané rôzne činnosti/športy a energia, ktorá sa pri nich potrebuje. P.S. Neviem, či tie údaje o tých ľuďoch sú reálne, mne to príde, že si to niekto vymyslel. 62kg je na 171cm vysokú 22 ročnú tanečnicu veľa, naopak, 82kg je zas málo na 42 ročného 191cm chlapa :) To len taký postreh.
Reply Michal
Δραστηριότητα 4
06.11.2011 | 21:20:07
Διάβασα την δραστηριότητα 4 που έχει τίτλο φαγητο. Ο τρόπος με τον οποίο τα μαθηματικά και οι φυσικές επιστήμες εμπλέκονται στην ενότητα αυτή είναι πολύ ενδιαφέρον. Μαθαίνουν για την υγειηνή διατροφή και ταυτόχρονα εξασκούν διάφορες ενότητες απο μαθηματικά και επιστήμες. Βρήκα την δραστηριότητα πολύ έξυπνη και βοηθητική για τα παιδιά.
Reply Μιχάλης
Οι πηγές του προγράμματος
06.11.2011 | 16:37:16
Ρίχνοντας μια ματία στις πηγές του προγράμματος ευκολά κανείς καταλαβαίνει πως τα θέματα του πηγάζουν απο το μάθημα της περιβαλλοντικής εκπαίδευσης. Με μια δεύτερη ματία συνειδητοποιείς ότι τα θέματα αυτά σχετίζονται άμεσα με τα μαθηματικά και τις φυσικές επιστήμες. Μου άρεσε πολύ το πρόγραμμα και είναι αρκετά ενδιαφέροντα τα θέματα που αναλύει αφού σχετίζονται με την καθημερινότητα μας. Είναι πολύ βοηθητικό για τους εκπαιδευτικούς αλλά και για τους μαθητές. Δινει πολλές ιδεές για διδασκαλία και αρκετό υλικό όπως είναι οι εφαρμογές.
Reply Δώρα Κουκουμ
Jedlo
06.11.2011 | 11:30:04
Jedlo - je veľmi zaujímavý projekt, v ktorom majú študenti možnosť zamyslieť sa nad vlastným stravovaním. V tomto projekte využívajú poznatky aj z reálneho života, môžu prispieť do problematiky vlastnými skúsenosťami. Je tam mnoho rôznorodých aktivít, realizujú sa zaujímavé experimenty. Študenti si tu uvedomujú dôležitosť správneho stravovania sa a taktiež možné dôsledky pri nezdravom stravovaní. Pozitívom projektu je i využitie medzipredmetových vzťahov.
Reply Kristína
Φαγητό
06.11.2011 | 07:22:00
Αυτό το πρόγραμμα πιστεύω είναι εξαιρετικό γιατί βλέπουμε πώς συνδέεται το φαγητό με τα μαθηματικά και τις φυσικές επιστήμες. Μέσα από τα ποσοστά, τα διαγράμματα και πίνακες για την αναπαραστάση των δεδομένων αλλά και την ανάλυσή τους, μαθαίνουμε την ενέργεια στα τρόφιμα, τη ροή της ενέργειας, την σημασία των θερμίδων, τα συστατικά μιας σωστής διατροφής κ.α. Εντυπωσιακός τρόπος σύνδεσης του φαγητού με τα μαθηματικά κατά την άποψή μου αυτό το πρόγραμμα.
Reply Χρύσω Γεωργί
Βιοποικιλότητα/Eνέργεια
05.11.2011 | 22:08:58
Αρκετά ενδιαφέρον και χρήσιμο πιστεύω ότι είναι το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Τελικά, βλέπουμε με πόσο εύκολο τρόπο συνδέονται όλες οι επιστήμες μεταξύ τους χωρίς περιορισμούς.Προσωπικά, μου έκανε εντύπωση το πώς συνδέεται η έννοια της βιοποικιλότητας με τα μαθηματικά και το ότι ζητείται να περιγραφεί η βιοποικιλότητα με μαθηματικές έννοιες.(μοντελοποίησης,πιθανότητες ,γραφικές παραστάσεις). Είναι σημαντικό επίσης το ότι στόχος αυτού του προγράμματος είναι να διασυνδέσει τις επιστήμες αυτές με τις ατομικές ζωές των μαθητών και τη ζωή γενικά. Και αν λάβουμε υπόψη οτι τα νέα αναλυτικά προγράμματα έχουν σαν στόχο τη διαύνδεση όλων των μαθημάτων μεταξύ τους,το υγκεκριμένο πρόγραμμα ανταποκρίνεται σε αυτό.
Reply Αφροδίτη Παπ
Kvalita vody
05.11.2010 | 00:46:01
Kvalita vody Je zaujimavý projekt, pekne spracovaný. Žiaci sa tu zaoberajú kvalitou vody a prostredníctvom tohto projektu ukazujú ostatným žiakom čo všetko kvalita vody obnáša. Napríklad ja som doteraz nevedela čo to znamená Modrá vlajka a myslím si že nie som sama. A tento projekt je určite veľkým prínosom pre všetkých tých čo sa chcú dozvedieť niečo nové.
Reply Petra S
Jedlo
28.10.2010 | 19:45:19
Jedlo - Veľmi dobre, všestranne spracovaná téma z reálneho života. Nosí v sebe vysoký motivačný faktor s tým, že žiakov priamo dotýka, aj 'experimentovať' môžu rovno na sebe. Zaujímavým a náučným spôsobom sa môžu oboznámiť so zložkami svojej stavy, spotrebou energie, atď. Výsledkom projektu môže byť nielen osvojenie učiva - a to podotýkam, že zaujímavým spôsobom a s využitím medzivedných vzťahov -, ale aj uvedomelé vylepšenie stravovacích zvykov a tým aj životného štýlu žiakov.
Reply Katalin
Wasserqualität
24.10.2010 | 13:40:58
Freunde haben mir erzählt, dass die Unterrichtseinheiten von COMPASS für die Schüler sehr motivierend ist. Das möchte ich auch probieren, meine Schüler haben es nötig. ;-)) Allerdings unterrichte ich in Klasse 7 an der Hauptschule. Geht das auch?
Reply Sabine
[1][2][3][4][5][6]
 
© 2010 - 2011 Compass project mobiliar praha | Design by Elfo